خیریه مردمی عطر یاس نبوی

فعالیت های خیریه

فعالیت های خیریه
  • مرکز نگهداری از کودکان

مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست خیریه عطر یاس نبوی شیراز، از برترین مراکز نگهداری کودکان در استان فارس میباشد که با استعانت از ایزد منان و مجوز سازمان بهزیستی استان فارس تعدادی فرزند بدسرپرست و سرراهی را به صورت شبانه روزی تحت پوشش خود داشته و نگهداری مینماید.

مرکز نگهداری متشکل از مربیان، مدیر، آشپز، نظافت چی و هم اکنون ۱۴ کودک بدسرپرست و سرراهی میباشد.

منزل مسکونی فعلی با حداقل امکانات به صورت اجاره ای، دارای ۳ اتاق، هال و پذیرایی، آشپزخانه و حیاط میباشد که متاسفانه با اهداف والای خیریه عطر یاس نبوی در پرورش و تربیت کودکان هم خوانی ندارد.

امید بر آنست به یاری ایزد منان و مساعدتهای مالی و غیر نقدی شما مهربانان خانه ای مجهز، با بهترین امکانات ساخته شود و کودکان معصوم ما با برترین مدارج علمی و کسب و کار به جامعه گرانمایه مان برگردند.

 

  • ساخت مرکز شبانه روزی و مراقبت از فرزندان بی سرپرست

خیریه عطر یاس نبوی که از سال ۱۳۹۱ تاکنون موفق به نگهداری و تربیت کودکان بی سرپرست بوده، هم اکنون به یاری ایزد منان در زمینی به متراژ ۱۵۳۶ متر واقع در گلدشت حافظ شهر شیراز اقدام به ساخت پرورشگاه نموده است.

ساختن پرورشگاه در واقع ساختن مکانی آموزشی-فرهنگی، مرکز درمانی، مذهبی، تفریحی، ورزشی، هنری و از همه تر مرکز نگهداری کودکانی است که جایی برای زندگی، آموزش، تربیت و … ندارند.

با توجه به افزایش تعداد کودکان بی سرپرست و نداشتن مکان کافی جهت پذیرش این عزیزان متاسفانه تعدادی از کودکان به ناچار در محیط خطرناک خانواده خود زندگی میکنند که از نظر روانی، جسمی و تربیتی در معرض آسیب های بسیار جدی قرار دارند.

با ساختن مرکز نگهداری ۲۵۰۰ متری عطر یاس نبوی سعی بر آن است تعداد کودکان را به بیش از ۱۰۰ نفر با رده های سنی بالاتر (از ۴ تا ۲۰ سال) افزایش دهیک و در محیطی با حداکثر امکانات به سرانجام برسانیم.

 

  • انجام عقیقه

در بخش سفارش عقیقه موسسه خیریه کلیه احکام و شرایط عقیقه، از قبیل : خرید گوسفند عقیقه، خواندن دعای عقیقه و ذبح شرعی آن، شکسته نشدن و دفن کردن استخوانهای گوسفند عقیقه و طبخ عقیقه جهت استفاده معلولین و سالمندان مقیم آسایشگاه بصورت کاملاً شرعی رعایت و اجرا میشود. جهت آگاهی از شرایط و احکام عقیقه این مطلب را مطالعه بفرمایید.

 

  • کمک هزینه های معیشتی

موسسه خیریه عطر یاس نبوی با داشتن بیش از ۲۰۰۰ نفر مددجو تحت پوشش، همواره تلاش و سعی خود را به کار برده تا مشکلات این عزیزان را رسیدگی و حل کند. از این رو با کمک شما خیرین گرامی توانسته ایم حامی مددجویانمان باشیم و هزینه های زندگی، مخارج تحصیل، کمک هزینه های درمانی و دارویی و مواردی از این قبیل را تامین کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر اخبار و اطلاعیه ها