خیریه مردمی عطر یاس نبوی

بازدید عوامل عطر یاس نبوی از عاطفه

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه عطر یاس نبوی در روز پنج شنبه مورخ ۹۷/۳/۳۱ عوامل عطر یاس نبوی به همراه چند تن از خیرین این مجموعه به دیدار عاطفه رفتند. حتما عاطفه را به خاطر دارید ! مهمان برنامه زنده مهمونی از شبکه فارس. عاطفه زندگی سختی را داشته و ۱۲ سال میباشد که به دلیل مرگ مغزی طعم و رنگ خوشی از زندگی ندیده است. در خانه کوچک اجاره ای، به همراه مادر، برادر، عروس خانواده و برادرزاده هایش زندگی میکند.

عوامل موسسه به همراه خیرین عزیز، سبد کالایی شامل گونی برنح، روغن، مرغ حبوبات و میوه به همراه یک دستگاه آبمیوه گیری تقدیم حضورشان کردند.

تمامی مخارج عاطفه بر عهده مادرش است و با توجه به وضعیت جسمانی اش، نیازمند مراقبت شبانه روزی است.

شاید تا به امروز خیلی از ماها، از سرنوشت تلخ عاطفه اطلاع نداشتیم، اما پس از حضورش در برنامه مهمونی، و توضیح شرح حال وقایع تلخ زندگی اش توسط مادرش، قلب بیننده ها به لرزش افتاد. ۱۲ سال است که عاطفه قادر به حرکت، صحبت و حتی شندین صداهای اطرافش نمیباشد و زندگی نباتی دارد.

برای آشنایی دقیق تر با وضعیت عاطفه، متن زیر برگرفته از ویکی پدیا را مطالغه بفرمایید:

حالت نباتی معمولاً به علت آسیب‌های شدید مغزی همانند هیپوکسی، ضربه مغزی و ضایعات ساختمانی مغز ایجاد می‌گردد. بیماران دارای چرخه‌های خواب و بیداری، کنترل نسبتاً طبیعی درجه حرارت، تنفس، تنظیم جریان خون و بلع هستند، ولی فاقد واکنش‌های شناختی بوده و پاسخ‌های رفتاری آنها به صورت رفلکس‌های حرکتی ابتدایی یا الگوهای احساسی غریزی است. بنابراین در وضعیت نباتی پایدار، آگاهی و شناخت نسبت به خود و محیط اطراف وجود ندارد و بیماران فاقد تکلم هستند.

شما هم اگر قصد کمک به عاطفه را دارید، چه نقدی و چه غیر نقدی، میتوانید به واسطه ما آن را به دست عاطفه برسانید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر اخبار و اطلاعیه ها